Ruiny zamku krzyżackiego

Jak wyglądają ruiny toruńskiego zamku z lotu ptaka? A jak wyglądałyby w przekroju? Zapraszamy do obejrzenia wyniku skanowania obiektu, zrealizowanego w ramach projektu „Kultura w zasięgu 2.0”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Partnerów Projektu.

Wirtualny Teatr Historyczny - "Noc w zakonie ..."

Zapraszamy na wirtualne spotkanie z Teatrem Historycznym! Prezentujemy tym razem Państwu fragmenty spektaklu "Noc w zakonie, czyli bitwa w dormitorium" wzbogacone o wywiad z pomysłodawcą cyklu Piotrem Pietruckim. :)

Zemsta braci zakonnych - film

Po klęsce Zakonu pod Grunwaldem, w której śmierć poniósł Wielki Mistrz Ulrich von Jungingen wraz z elitą krzyżackiego rycerstwa, wojska polskie rozpoczęły oblężenie Torunia. Po trzech tygodniach mieszczanie otworzyli bramy dla wojsk koronnych, uznając je za nowego gospodarza. Wkrótce jednak Toruń został zaatakowany przez armię krzyżacką, która podjęła (nieudaną) próbę odbicia miasta i zamku. Co roku w sierpniu Centrum Kultury Zamek Krzyżacki organizuje spektakularną inscenizację tych wydarzeń. Ze względu na trwającą pandemię, tegoroczna edycja nie mogła się odbyć. W zamian zapraszamy Państwa do obejrzenia spektaklu historycznego pt. Zbrodnia braci zakonnych”, w którym aktorzy prezentują, jak mogły owe dramatyczne wydarzenia wyglądać „za kulisami”. Realizacja spektaklu była możliwa dzięki środkom pozyskanym w ramach projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w Sieci”.

Kino Letnie - wystawa plakatu filmowego

 Polski plakat filmowy lat 70. XX wieku

       Wystawa prezentuje wybór prac twórców polskiego plakatu filmowego dekady lat 70. ubiegłego stulecia. To wyjątkowe zjawisko naszej kultury artystycznej należy już niestety do przeszłości. Dla współczesnej generacji kinomanów stanowić więc może jedynie zbiór muzealnych artefaktów, fenomenów komunikacji masowej.

Czytaj więcej: Kino Letnie - wystawa plakatu filmowego

Accessibility

JoomSpirit